Naša pražiareň

 
 
 
+421 902 121 815 pressicko@pressicko.sk
 
 
 
Úvod > Pražiareň > Naša pražiareň
 

Naša pražiareň

Práca s kávou je naším poslaním už od roku 2010. Popri predaji rôznych značiek káv sme ale stále snívali o tom, že jedného dňa budeme pražiť kávu sami, podľa našich chuťových preferencií. S napĺňaním tohto sna sme začali v roku 2016, na cudzej pražičke, pod dohľadom skúseného pražiara.

To bol však iba odrazový mostík a prvý krok na ceste za vlastným pražením kávy. V roku 2017 sme od pražiara, ktorý rozširoval výrobu, zakúpili našu prvú pražičku s 5kg kapacitou. Netajíme sa tým, že naša pražička nedisponuje žiadnou vyspelou technikou - jedinú senzoriku tvorí teplomer, na všetko ostatné si musíme vystačiť sami. Sme však toho názoru, že pražiar musí proces praženia poznať úplne dokonale zapojením všetkých svojich zmyslov, sluchu, zraku a čuchu a samozrejme, vo výsledku najmä chuti. 


 


A na tejto pražičke, ktorá nám prirástla k srdcu, pražíme dodnes všetky naše výberové, aj komoditné kávy. Frekvencia nášho praženia neustále stúpa, a kým spočiatku nám stačilo pražiť kávu raz mesačne, dnes už pražíme aj niekoľko krát do týždňa. 

Vlastná pražička nám umožňuje experimentovať s rôznymi stupňami praženia, vytvárať zmesi - a to je na výrobe vlastnej kávy najkrajšie. Experimentovaním vznikla aj naša veľmi obľúbená zmes Mephisto Euphoria, ktorú sme namiešali tak, aby jej chuť vynikla aj v automatických kávovaroch. Vďaka tomu túto zmes dnes objednávajú najmä firmy, ktorým okrem ceny ide najmä o chuť a čerstvosť.

Mnoho otázok dostávame na našu značku - Mephisto coffee - prečo práve Mephisto?

Nuž, Mephisto, ako isto viete, je postava "čerta" alebo "diablika" z Goetheho Fausta. Naša káva má podtitul "čertovsky dobrá káva" (devilish coffee), v logu nájdete symbol "kotlíka", tí pozornejší z Vás možno nájdu aj kávovníkové listy, ponášajúce sa na čertove rožky. Nuž a v neposlednom rade, sám Goethe bol vraj veľmi vášnivý kávičkár, takže premostení a symboliky je tam až až :)

Ak ste ešte nikdy neboli v pražiarni kávy a radi by ste proces praženia videli na vlastné oči, neváhajte a kontaktujte nás. Radi vás v našej pražiarni privítame.

Našu pražiarničku nájdete v Nových Zámkoch na Čižmárskej ulici (prístup z Michalskej bašty, oproti pivárni Kelt Pub )

 
 

...

 
 
odoberanie noviniek na e-mail:

Chcete byť informovaný o novinkách a akciách?
 

Zadajte Váš e-mail