Popradská káva

 
 
Niečo o Popradskej káve

Počiatky firmy  Baliarne Obchodu, a. s. Poprad siahajú do roku 1955. Za päťdesiat rokov svojej existencie prešla mnohými štádiami a zmenami. Pracovalo v nej množstvo schopných ľudí. Výrobný program je teraz – rovnako ako na začiatku – spätý predovšetkým s kávou a čajom. Ostatné výrobky sa postupne obmieňali, či dopĺňali. BOP je spoločnosť s výlučne slovenským kapitálom, ktorá presadzuje tradičné, už roky známe značky, no zároveň sústavne sleduje nové trendy vývoja.

 
Dňa 1. januára 1955 vznikli v Poprade Pražiarne, baliarne a skladište štátneho obchodu. Svoju činnosť začali v dvoch garážach so šiestimi zamestnancami. Prvá pražička mala obsah násypu 45 a 90 kg zelenej kávy. V rokoch 1958 až 1962 vyrástol nový závod s výrobnou kapacitou až 450 ton kávy ročne. Firma prešla zložitým vývojom v rámci niekoľkých štátnych zriadení – Československej socialistickej republiky, Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky a Slovenskej republiky – od štátneho podniku k stopercentnej súkromnej akciovej spoločnosti.
 
Závod v Poprade odvtedy zmenil svoj ráz.  Poprad sa stal centrom spracovania kávy, čierneho čaju a zároveň administratívnou základňou celého podniku. V Spišskej Belej, ktorá sa nachádza 26 km od Popradu, sú sklady všetkých surovín, vyrábajú sa tu chipsy, spracúvajú suché plody a ovocné čaje. Firma investovala nemalé finančné prostriedky do moderných výrobných zariadení renomovaných značiek, ako sú Probat, Bosch, IMA a iné. Za desať rokov firma preinvestovala viac ako 16 miliónov eur.
 
Cieľom spoločnosti je čo najväčšia spokojnosť zákazníka, dosiahnutie čo najvyššej kvality a zároveň dodržiavanie európskych štandardov vo všetkých oblastiach vrátane bezpečnosti a ekológie. Na jeho dosiahnutie využíva celé svoje know how, technológie a investície.
 
 

Popradská káva

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 

Popradská káva Finca caffé Espresso de luxe, zrnková 1000g

 
Popradská káva Finca caffé Espresso de luxe, zrnková 1000g
Káva Finca café espresso de luxe je kávou najvyššej kvality
19,00 €
 

viac o Popradská káva Finca caffé Espresso de luxe, zrnková 1000g

 

Popradská káva Colombia, zrnková 250g

 
Popradská káva Colombia, zrnková 250g
Káva Colombia je výnimočnou zmesou kávových zŕn Arabica rastúcich vo vysokých nadmorských výškach.
4,90 €
 

viac o Popradská káva Colombia, zrnková 250g